נבחרת ישראל והבעיטה בדלי – 11.10.2015

 

'נבחרת ישראל והבעיטה בדלי'.

מוטי אקסמיט בטור דעה לאתר 'ליגה' אודות הנבחרת הלאומית בכדורגל.

כמעט יובל שנים, ליתר דיוק 45 שנים חלפו מאז העפילה נבחרת ישראל בכדורגל לראשונה ולאחרונה עד היום, לטורניר עולמי/אירופי, אבל מי סופר……

ב- 45 שנים של חוסר הצלחה יתרה להעפיל לטורניר גביע העולם או כמו שהוא נקרא בשנים האחרונות 'מונדיאל' ( אפילו שמות הטורנירים הבינלאומיים התחלפו ורק הנבחרת הלאומית שלנו עדיין נשארה במקום ההוא של 1970), ו/או להעפיל לאליפות אירופה או כמו שזה נקרא היום 'טורניר היורו', הספיקה נבחרת ישראל לשחק בלא פחות משלוש יבשות שונות, למעלה ממחצית היבשות הקיימות על פני הכדור שבו אנו כולנו חיים.

ישראל שיחקה באסיה משם הצליחה להעפיל לראשונה ולאחרונה בתולדותיה למשחק אליפות העולם בכדורגל שנערכו במקסיקו 1970, ומיבשת אסיה שלא כל כך אהבה את הנוכחות הישראלית על אדמות פרס ובכלל, נאלצה נבחרת הכדורגל הלא מוצלחת להרחיק עד אוקיאניה- יבשת סוף העולם של נבחרות אוסטרליה, ניו זילנד, טאיוואן, קולומביה והתומכת הקבועה שלנו באומות המאוחדות- מיקרונזיה.

מה שנקרא-כמה יותר רחוק כך אולי לא נהיה עדים לבושות.

14 מאמנים לאומיים, בהם ארבעה מאמנים לאומיים זרים באו לנסות את מזלם בנבחרות ישראל מאז שנת 1971, השנה שבה סיים עמנואל שפר את הקדנציה שלו כמאמן הנבחרת המצליחה ביותר עד היום. בהם אפילו מאמן עם רזומה של אלוף אירופה- ריצ'רד נילסן ז"ל. אפילו הוא עם הניסיון, והמנהגים האירופאיים המנומסים והמקצועיים, לא הצליח לחנך את השור המועד של שחקן הישראלי, והלוא במעט.

מאז 1970 ועד היום, הצליחו תמיד דורות של שחקנים מוכשרים עם אגו מאצטדיון רמת גן ועד משרדי פיפ"א, שחקנים מוכשרים שתמיד אבל תמיד 'דאגו' לבעוט בדלי דקה אחת לפני שמנהל הנבחרת המיתולוגי ומחליפו נכנסו למשרד הנסיעות כדי לרכוש את כרטיסי הטיסה לאליפות העולם.

מאז ומעולם ובמיוחד לאחר קמפיינים כושלים התחילו 'לעוף' הסכינים שדקרו בעיקר את המאמן הלאומי התורן. אותו מאמן תורן שהניח את רף הציפיות על: "אנחנו מכוונים גבוה", אבל בעצם התכוון: " אנחנו מכוונים גבוה לשכר ולכבוד".  אך הסכינים הנשלפות לא נתנו את דעתם אל מי שבאמת בסופו של יום אחראי לכל הכישלונות המהדהדים של נבחרות ישראל לדורותיהם וזהו

 

המנטליות של 'השחקן הישראלי'- כן, אמור להיות דבר כזה על המשטח הירוק שקוראים לא 'דשא', המנטליות של אותו אחד שלובש את חולצת הנבחרת הלאומית עם סמל המדינה שבמקרה קוראים לו: 'שחקן כדורגל ישראלי'.

אותו אחד שאמור לעלות לכר הדשא כדי לעשות הצגה ולשמח את מאות אם לא מיליוני הצופים ואוהדי הנבחרת הלאומית שבאים לראות אותו או רתוקים מול מסכי הטלוויזיה שמשלמים מליוני שקלים כדי 'לזכות' בזכויות השידור של ההצגה אשר הוא- השחקן הישראלי נטול המנטליות אמור להפגין על הדשא.

אך מסתבר כי ברגע האמת, זה מאז הקמפיין המוצלח של עמנואל שפר וסגל הנבחרת המוכשר והיחידי שהביא עד היום נחת וכבוד למדינת ישראל, תמיד אבל תמיד ברגע האמת היו מי שדאגו בנבחרת הלאומית לבעוט בדלי, להשאיר את כל הנבחרת בבית ואת האוהדים מאוכזבים/מבוישים/כל הגדרה נכונה.

כך היה במשחקי הנבחרת באוסטרליה עם משפט נמחץ של השדר יורם ארבל: " ככה לא בונים חומה- זה מה שאמרתי לכם: ככה לא בונים חומה". המשיך בפרשת 'נערות הליווי' של משחקי ההצלבה מול דנמרק בדיוק ברגע המתח ולפני שאנו יצאנו 'להפסקת פרסומות' ארוכה, והסתיים בקמפיינים כושלים כולם כאחד, עד למשחק המביש האחרון של נבחרת ישראל מול נבחרתה של קפריסין. עוד כישלון בארון הקבורה הבלתי נגמר של כישלונות קמפיינים של נבחרות ישראל באשר הם, בכלל ושל הכדורגל הישראלי, בפרט.

נבחרת קפריסין כמו רבות אחרות שלא עולים בהרבה על הכישרונות 'המככבים' בנבחרת ישראל, אבל נבחרות שרוצות יותר, רעבות יותר להצלחה וגם מצליחות לנצח אפילו אותנו- 'מעצמת הכדורגל' האדירה של המזרח התיכון.

אם נודה באמת, אני לא מבין מה רוצים ממאמן הנבחרת הנוכחי אלי גוטמן, המאמן ה- 14 מדור הנפילים של 'מקסיקו 1970', למה בדיוק מצפים ממנו?! בסך הכול מצפים ממנו שימשיך את שושלת אי ההצלחות למן שנות השביעים המוקדמות, זה כבר כמעט יובל שנים ושחלילה לא ישבור את השרשרת בהצלחה רגעית של עלייה הזויה לאליפות עולם ו/או משחקי היורו וביעד הזה המאמן הנבחרת  הנוכחי עמד בכבוד- הוא המשיך את שרשרת אי ההצלחות ולא קטע אותה חלילה.

אם רוצים להצליח ולחזור לימים היפים של נבחרת ישראל 'מקסיקו 70', יש לכך פתרון אחד. הפתרון הנראה לעין ואגב ההגיוני ביותר במצב שבו נמצא היום הכדורגל הישראלי בכלל, ונבחרת ישראל בכדורגל בפרט, הוא לחזור לשחקני ליגה חובבנים. שחקני כדורגל חובבנים כאלה שבבוקר הולכים לעבוד כנהגים בחברת האוטובוסים 'אגד', 'דן', לקרוא מונים ב-'חברת חשמל' ולקום בשעה ארבע

 

בבוקר לעבוד באגף התברואה של עיריית ת"א ובזמנם הפנוי אחר הצהריים שיגיעו לאימוני קבוצות האם שלהם ולקמפיינים של הנבחרת הלאומית.

ובינתיים, על נבחרת ישראל והסיכוי להצלחה בקמפיין הבא עלינו לטובה אתם שואלים?!- זה כבר ממש לא חשוב- נבחרת ישראל באשר היא, תמשיך לבעוט בדלי!!!!

 

מוטי אקסמיט

'יחסי ציבור ותקשורת'

054-4995158.

Aksmitm1@netvision.net.il

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שתף מאמר באמצעות:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email