סדרת החינוך של בעלי הפועל חיפה המתפרקת – 12.12.2015

 

סדרת החינוך של בעלי הפועל חיפה המתפרקת.

מוטי אקסמיט בטור דעה לאתר 'ליגה' על סדרת החינוך של יואב כץ בהפועל חיפה.

קרבות הפנים של הפועל חיפה הוכרעו בתרגיל סדרת החינוך של יואב כץ הבעלים. וכמו שנאמר-שניים רבים והשלישי זוכה. 'השעיה בשכר עד להודעה חדשה'- מונח חדש נולד בכדורגל הישראלי.

בואו נודה כי מאז היווסדות הכדורגל הישראלי לדורותיו, טרם חווינו בצעד בלתי שגרתי ובמשפט השמור כולו ליואב כץ, 'הבעלים הבלתי ברור' של הקבוצה שפעם הייתה שם דבר בכדורגל הישראלי- אין פיטורי מאמן ומנכ"ל- יש השעיה בשכר!!!

רבות כבר נאמר ונכתב על מערכת היחסים הבעייתית והטעונה משהו בין מאמנה "המושעה" של הפועל חיפה לבין המנכ"ל הקבוע של הקבוצה שזוכה כעת לתואר המחייב- "המושעה".

השניים, המאמן (זה שהיה פעם הסמל הבלתי מעורער של הפועל חיפה), טל בנין מצד אחד, ומנכ"ל הקבוצה (המיתולוגי יש לומר, האיש שגם כשהקבוצה תתפרק הוא עדיין יישב על כיסאו), אפרים גבאי.

כבר שנים רבות שהדם הרע זורם בין שני האישים המרכזיים ביותר בקבוצה שלא מצליחה לייצר שקט תעשייתי. עוד מהתקופה שהמאמן היה שחקן והמנכ"ל 'מכר אבטיחים על הסכין'. והאמת שאי אפשר להאשים אף לא אחד מהצדדים הניצים, כיוון שבטרם החל הסיבוב הנוכחי בין השניים, בטרם שב טל בנין לאמן את קבוצת נעוריו, הקבוצה אליה הוא מחויב יותר מכל קבוצה אחרת הקיימת בכדורגל הישראלי, כבר אז ידוע ידע הבעלים שחי ועושה עסקים שנים רבות בארצות הברית, כי הפצצה המתקתקת תתקתק בקצב מואץ עד שהמרעום יוצת וקול הנפץ הגדול יגיע. במצב שכזה קצת קשה לנהל חיי יום יום ומשברים כשאתה כבעלים נמצא במרחק של אלפי קילומטרים מנמל הבית של קריית חיים ומנהל את 'הפסטיבל' הזה בשלט רחוק.

חייבים לומר כי, טל בנין הוא שחקן ואישיות מאד מחויבת למקום שגידל אותו והביא אותו לאן שהביא אותו. עיניו של טל בנין ברקו כשנסגר ההסכם בינו לבין הבעלים יואב כץ. טל בנין הרגיש כסוגר מעגל עם ים של תכניות שיחזירו את עטרת האדומים של פועלי חיפה הסוציאליסטית לימים הטובים של פעם, עם קידומם של צעירים בוגרי מחלקת הנוער שמחפשים כמו תמיד, להגיע לבימה המרכזית של הכדורגל הישראלי.

 

 

 

מי שלא השכיל לכנס את הניצים מיד כשמטען הנפץ הונח על השולחן ועוד הרבה לפני שהוצת המרעום, הוא לא אחר מאשר הבעלים אשר חוסך כל שקל מצד אחד גם ברמה של סנדוויצ'ים לאחר משחק על חשבון ארוחת ערב קבוצתית במסעדה "ומבזבז" סכום אחר כדי שיוכל לשלם למנכ"ל חדש תחת המנכ"ל 'המושעה בשכר' ולמאמן חדש תחת המאמן 'המושעה בשכר'.

כזכור, 'ההשעיה בשכר', נבעה כתוצאה מהעימות החריף בין המאמן למנכ"ל הקבוצה, מיד בסיום הדרבי החיפאי שהחל מצוין בשביל הפועל חיפה של טל בנין המאמן והסתיים רע מאד בשביל יואב כץ הבעלים. עימות שכמעט וגלש לפסים פיזיים ומהלומות כאלה שכמעט והתפזרו לכל עבר, זאת לעיניהם של השחקנים, הצוות המקצועי וכל העולם ואחותו. בשלב זה לא ברור עד מתי 'ההשעיה בפועל בשכר' תימשך, אבל לא מהנמנע שיהיו השלכות מרחיקות לכת על עתידו של אחד מהשניים או על שניהם גם יחד, במועדון החיפאי האדום.

לא כך רצתה הפועל חיפה לפתוח את הסיבוב השני של העונה הנוכחית בליגת העל. רק לקראת סוף השבוע שחלף חזרה הקבוצה להתאמן, זאת לאחר שהבעלים יואב כץ החליט בישיבה עם עצמו, לנקוט בצעד חסר תקדים ובלתי מובן במחוזותינו הביצתיים ולהשעות "עד להודעה חדשה" את מנכ"ל הקבוצה אפרים גבאי ואת המאמן טל בנין. וכמו שכבר אמר הבעלים- "עד להודעה חדשה" זה "עד להודעה חדשה". על פי התנהלותו של הבעלים "עד להודעה חדשה" יכולה להסתיים בתוך יממה, בתוך שבוע, בתוך חודש, בתוך עונה ואולי בימינו בכלל לא תסתיים ה-'עד להודעה החדשה' והשניים יהפכו להיסטוריה של המועדון- או שלא………

נכון להיום, מאמנה "המושעה בשכר" של הפועל חיפה, טל בנין, טרם קיבל הודעה על הפסקת עבודתו ומחכה לשמוע חדשות והחלטות מהבעלים יואב כץ שעושה הערכות מצב עם עצמו.

על פי כל ההערכות, המאמן "המושעה בשכר" כבר לא יחזור לאמן את הקבוצה והבעלים הבלעדי זה שמדבר, קובע ומחליט עם עצמו, יאלץ להכריע מי יעמוד על הקווים אחרי משחקה של קבוצתו מול הפועל עכו, כאשר לפניו עומדות שלוש אפשרויות. שלוש אפשרויות שאף לא אחת מהן מחזירה חזרה עטרה ליושנה ובעיקר מחזירה שפיות ומשיבה איש איש למקומו ולתפקידו ועושה שקט תעשייתי לאחר 'תרגיל סדרת החינוך' מבית היוצר של יואב כץ הבעלים הבלתי צפוי וברור.

אבל יואב כץ כמו יואב כץ, לא ברור ולא צפוי. למרות השעיות, 'מלחמות גרסאות' של כל צד, הסברים על מכירת אבטיחים והיסטוריה אישית בלתי ברורה ומובנת. משדר האדון כץ, עסקים כרגיל.

 

 

 

 

אצל יואב כץ, מלחמות ועסקים לחוד וחגיגות לחוד. כך למשל, למרות הבלגן בין חומותיו של האצטדיון הישן של קריית חיים, מוצא עצמו הבעלים מפתיע את השחקנים שמנסים להירגע מהמצב ובמקום כסף חי 'כדמי חנוכה' בחג האורים וחג המכבים, החג השייך בין השאר לקבוצה מהעבר השני של הכביש החיפאי, מופתעים שחקני הפועל חיפה האדומה לגלות בהגיעם למועדון לעוד אימון לא ידוע, הם השחקנים הגלמודים זוכים להפתעה מתוקה לרגל החג. הבעלים "המשעה בשכר עד להודעה חדשה", נותן הוראה לחלק חבילת מטבעות שוקולד וקערות דגני בוקר לשחקנים. צעד בלתי ברור אך מקורי, יש להודות. לבקשת הבעלים, יואב כץ, על המטבעות נכתב: "הדבר המשמעותי בעולמנו הוא לא היכן אנו כרגע, אלא לאיזה כיוון אנחנו מתקדמים".

כנראה שהפסיכולוגיה הבלתי מובנת של הבעלים היא עוד דרך להתמודדות עם המצב הבלתי ברור שהקבוצה והשחקנים חווים בימים אלה.

בינתיים שני "המושעים עד להודעה חדשה בשכר", יושבים איש איש בפינתו וממתינים להתפתחויות ולהחלטות של הבעלים הבלתי ברור ובלתי מובן בביצתנו. הסיטואציה הלא ברורה בעליל, היא סיטואציה שבה הבעלים הלא ברור והלא מובן, יאלץ לקבל החלטה שבכל מצב תפגע בו, הן אישית והן ארגונית. שכן אם רק אחד מניצים ילך הביתה והשני יחזור לעמדתו, צפוי הצד השני המופסד בקרב, לומר את דברו בקול רם וברור. אם שני הניצים הבלתי נגמרים האלה ישובו איש איש למקומו ולתפקידו, אזי שזו תהיה הצלחה ענקית לבעלים, אך השניים ייאלצו לסבול איש את חברו יום יום ועד לפיצוץ הבלתי נמנע הבא. אם שני הניצים יסיימו את תפקידם וחלקם בקבוצה האדומה של חיפה, אין לקנא בבעלים ובתקשורת המקומית והארצית כאחד, תקשורת שתחגוג עליו עד שיירגעו הרוחות, אם בכלל. והשאלה היא מה יגיע קודם- הרעש עד שיירגעו הרוחות או הרגע שבו הקבוצה תראה את הבימה המרכזית של הכדורגל הישראלי מהליגה השנייה?!

מסקנה מתבקשת לכל הניצים, מצד אחד ולבעלים הבלתי צפוי ובלתי ברור, מצד שני, שהרי אם למישהו מהניצים ישנן איזשהן תכניות לחזור למעמדו ותפקידו בימים ההם ובזמן הזה, אזי שהטקטיקה צריכה להיות- הורדת הלחץ והלהבות והרגעת המצב. כפי שקורה לא אחת בזירת האגרוף- כל צד בפינתו, כל צד עושה הערכת מצב עם מאמנו ו/או עם אותו האחד שדואג להביא את המים הקרים ולנפנף במגבת כדי לייבש את הזיעה הרעה שזה אך ניגרה מהפנים. אך כנראה שמה שטוב למתאגרפים, לא כל כך מתאים ל'מוכרי אבטיחים על הסכין'.

 

מוטי אקסמיט- 'יחסי ציבור ותקשורת'

054-4995158

Aksmitm1@netvision.net.il

שתף מאמר באמצעות:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email