קבוצת הכדורסל של מכבי תל-אביב והמזל הרע – 17.10.2015

 

מכבי תל-אביב כדורסל והמזל הרע.

מוטי אקסמיט בטור דעה לאתר 'ליגה' על מכבי תל-אביב כדורסל.

גורמים בהנהלת קבוצת הכדורסל המשומנת והשבעה של מכבי תל-אביב לקחו קשה את הפסדה של הקבוצה במשחק הראשון במסגרת היורוליג שבו הובסה קבוצתם 100:69 בידי הקבוצה החזקה, המקצועית והמאומנת של צסק"א מוסקבה.

מצופה היה מאותם "גורמים" בהנהלת מכבי תל-אביב, שיהיו לפחות לויאליים לעצמם ולקבוצה שבהם הוריהם ו/או חבריהם משקיעים (אולי?!…), כספים רבים. מצופה מאותם "גורמים" בהנהלת מכבי תל-אביב שייצאו בפנים גלויות מול מאמן הקבוצה המוערך, גיא גודס, צוותו המקצועי, עשרות אלפי אוהדי הקבוצה הנאמנים ובעלי התפקידים האחרים העושים ימים כלילות להצלחתה של המכונה המשומנת אשר בשנים האחרונות מקרטעת משהו ולא בדיוק בגלל יכולותיו המקצועיות של מאמן כזה או אחר.

ההצהרות המאיימות החוזרות על עצמן בכל תחילתה של עונה, בין אם מדובר בעונת הכדורסל של הביצה המקומית או בין אם מדובר בעונה שמתחילה רע ביורוליג. אותם "מאיימים" שככל הנראה גדלו עם כפית של זהב בפה, כנראה שלא בדיוק מבינים איך מנהלים קבוצת כדורסל עם שחקנים מנופחי אגו מהיכל הכדורסל שביד אליהו בתל-אביב ועד משרדי היורוליג.

רק כדי לסבר את האוזן והזיכרון לאותם "גורמים מאיימים", גיא גודס ושחקניו התארחו אצל צסק"א מוסקבה לא פחות מ- 21 פעמים, במהלך כל הקריירות שלהם בין אם כשחקנים ובין אם מדובר היה במאמנים שעברו דרך הצבע הצהוב. איש מהם לא ניצח אפילו במשחק אחד!!!

הפסידו לצסק"א: גיא גודס 6 משחקים כשחקן וכמאמן, רוצ'סטי- 5 משחקים, פניני- 3 משחקים, אוחיון- 2 משחקים, לנדסברג- 2 משחקים, פארמר- משחק אחד, סמית'- משחק אחד, רנדל- משחק אחד. בסך הכול 21 משחקים בהם הפסידו שחקני ומאמני מכבי תל-אביב לקבוצה אולי הכי חזקה, טכנית ומאומנת באירופה.

אותם "גורמים מאיימים" כנראה שחזקים בהצהרות היוצאות לאוויר העולם "בסמטאות אפלות" ובמחשכים. ההנהלה התובענית של הצהובים ככל הנראה נטולת סבלנות ועקב כך "מייצרים" דרמה להצגה שלא באמת קיימת. קוראים למאמן לישיבת הנהלה דרמטית כדי שיגיע ויספק הסברים את שאירע במוסקבה כאילו מדובר בקבוצה מהליגה השנייה של זימבבואה (מבלי להעליב את ליגת הכדורסל של זימבבואה) ויסביר להנהלה התובענית שספק אם מישהו מהם עבר אי פעם קורס בסיסי

 

לאימון קבוצות ספורט, בכלל וקבוצות כדורסל, בפרט, והם יבקשו מהמאמן 'לספק להם הסברים' מדוע הקבוצה שלהם לא מאומנת. ואני שואל ממתי הם מבינים איך וכיצד מאמנים קבוצות ספורט בכלל וקבוצות כדורסל, בפרט?!

אין וויכוח וספק עם מי שמשקיע כסף ורוצה לראות תוצאות. אך מי שמשקיע כסף ויש לו גם מינימום של אישיות ועיניים במרכז הגולגולת, אזי מבין כי אם רוצים להצליח, צריך לקחת הרבה מאד אוויר ובעיקר להתוות דרך ארוכה שבסופה גם יראו את התוצאות מגיעות. ואם קשה לאותם "גורמים בהנהלה" לזכור אזי שלחילופין יעברו על כל הכותרות שהם ודומיהם דאגו לספק באותה עונה ידועה שבה אימן אחד שמאמן כיום בליגה הטובה בעולם.

למי שלא זוכר אותם "מאיימים" או כפי שהם מגדירים את עצמם "גורמים" בהנהלת הקבוצה הצהובה, רצו "להעיף" את המאמן הלא מוצלח, כן, אותו אחד מליגת האן.בי.איי, חדשות לבקרים למן תחילתה של העונה "הלא מוצלחת" ביורוליג ובליגה המקומית. אין צורך להזכיר לאותם "גורמים" כיצד הסתיימה אותה העונה עם אותו המאמן שהם "אכלו לו את הכבד" וביקשו להדיחו מבוקר עד ערב.

אבל כנראה שבהנהלת מכבי תל-אביב לא למדו עדיין שזה לא עובד כך. שם דורשים לראות תוצאות מידיות כאן ועכשיו ואם הם לא תבואנה לא ביורוליג ולא בליגה, אזי, לאחר המשחק הראשון של העונה, רוצה לומר, עוד בטרם כובסו בגדי השחקנים בכביסה הראשונה של העונה החדשה, כבר אז מעמדו של המאמן יהיה מעורער או "שתהיה אפס סבלנות גם כלפי המאמן", כאילו מדובר במפגעים הבאים להרוג בנו באמצעות סכינאות או מטעני חבלה. הלו, לא קצת הגזמתם??!!

"בהנהלה" זועמים הן על השחקנים והן על המאמן לדברי "הגורמים": "מצבת הגבוהים בעייתית" ועל פי "גורמים בהנהלה": "אחד מהם ילך הביתה עד סוף דצמבר".

מיוחס לאחד "מהגורמים" כי התבטא בתקשורת ואמר: "זה פשוט מבזה את המדים ואת כבוד המועדון של מכבי". והיכן הכבוד של מאמן, הצוות המקצועי והשחקנים?! עליהם אתם לא חושבים? הרי אתם אישרתם את מינויים, נתתם בהם אמון ובעיקר אתם משלמים להם משכורות. רוצה לומר – הם עובדים אצלכם במפעל. כעת בואו תאמרו לכולנו, איזה עובד ירצה לעבוד במפעל שהבוסים שלו כל היום ומדי יום מאיימים עליו בפיטורין ומאיימים עליו בכלל? איזו מוטיבציה תהיה לאותם עובדים להוביל את המפעל קדימה להישגים, הצלחות, מכירות והכנסות שיקדמו את המפעל קדימה?!

 

 

אתם "גורמים בהנהלה" דואגים מבוקר ועד ערב להוריד את מוטיבציית הצוות המקצועי והשחקנים לרמת רצפה, במקום לשאת אותם על כפיים גם בזמנים קשים ועתות "מלחמה". (להזכיר למי ששכח- מדובר במשחק הראשון של ליגת היורוליג!!!).

אם שכחתם, אזכיר לכם- בסך הכול מדובר בספורט ולא במלחמת עולם וקריסתה של האימפריה….ותחשבו על זה!!!

 

שתף מאמר באמצעות:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email