קריסת הקבוצות בהיכלי הספורט החדשים – 28.11.2015

 

המזל הרע של היכלי הספורט החדשים.

מוטי אקסמיט בטור דעה לאתר 'ליגה' על קריסת הקבוצות בהיכלי הספורט החדשים.

שנים רבות שקבוצות בענפי הספורט המובילים בישראל- הכדורגל והכדורסל בוכים, מייללים ומשוועים להיכלי ספורט חדשים ומתקדמים. אצטדיוני כדורגל ואולמות כדורסל המתאימים לשנות האלפיים המתקדמות.

אצטדיון 'הקופסא' של נתניה, אצטדיון 'האורווה' של פתח תקווה, אצטדיון 'קריית אליעזר' של מכבי חיפה, אצטדיון 'בלומפילד' המתחדש, אצטדיון 'גבעת נפוליאון' בעכו, אלה רק מעט מהאצטדיונים החדשים, המאובזרים, הנגישים, המחייכים והמשוועים לקהל רב שימלא את מושביו הנוחים.

ההלם הראשוני של מעבר קבוצות כדורגל מחדרי הלבשה מעופשים ומלאי טחב ולכלוך להיכלי כדורגל המתאימים את עצמם לאצטדיונים הקיימים זה שנים במדינות אירופה השונות, כנראה גדול מדי על השחקן הישראלי. השחקן הישראלי ככל הנראה לא רגיל לתנאים משופרים במקום עבודתו, שכן אחרת לא ניתן להסביר את העובדה שקבוצות הכדורגל של מכבי חיפה, מכבי נתניה, הפועל עכו, הפועל פתח- תקווה, מתרסקות בזו אחר זו עם רגע טקס הדבקת המזוזה על שערי האצטדיון-הבית החדש.

יהיו שיאמרו כי אין כל קשר להתרסקות קבוצת כדורגל ולחדרי הלבשה ותנאים המתאימים רק בקבוצות מתקדמות בכדורגל האירופי והעולמי כאחד. ואנחנו כנראה שלא מתאימים למקומות הללו וכן… לא רק בגלל חוסר היכולת להסתגל להיכלי כדורגל חדשים.

הקבוצה היחידה בישראל שנכון לעכשיו מוכיחה את ההיפך במעבר בלתי אמצעי לאצטדיון כדורגל מפואר ומתקדם זוהי קבוצת הפועל באר-שבע, קבוצה אשר שנים ארוכות חלמה רק בחלומות הוורודים שלה כי מתי שהוא בדור כלשהו יזכה המועדון הבכיר מהדרום, להחזיר עטרה ליושנה דווקא באצטדיון חדש ולא במגרש המיתולוגי על שמו של 'ווסרמיל'. סגנית האלופה ארזה את ההיסטוריה ועברה לאחרונה לביתה החדש בכניסה לבירת הנגב, היכל כדורגל על שמו של יעקב טרנר, ראש העירייה שדחף וזכה לגזור את הסרט שעל כר הדשא הירוק.

הקבוצות הקורסות במגרשים חדשים ומתקדמים, לא שייכות רק לכדורגל.

קבוצות כדורסל רבות אשר שנים ארוכות חלמו וקיוו לקדם את הענף על פרקט חדש ואולמות מלאים בקהל משפחות המגיע לעודד את קבוצה הביתית האהובה ביושבם על כסאות מרופדים ונוחים ונהנה  ממתן שירותים ברמה גבוהה, כיאה לאירוע תרבותי משפחתי, קיבלו את מבוקשן ו…התרסקו.

 

אולמות כדורסל חדשים ומפוארים, דוגמת: אולם 'הפחים' בחולון, אולם 'אוסישקין' שהסב את שמו לאולם 'הדרייב אין', אולם 'רוממה' המחודש של חיפה, אולם אשדוד המחודש, אולם 'גן נר' המחודש. אלו הן רק דוגמאות בולטות לאולמות כדורסל חדשים ומתחדשים אשר הושקעו בהן מאות מיליוני שקלים לטובת הקבוצה, הקהל והעיר.

אך מה לעשות- הקבוצות הגיעו, התמקמו והחלו בהתרסקות האיטית והמתמשכת. כך הפועל חולון שסוף כל סוף עברה מאולם 'הפחים' המעופש, הדולף והלא מתאים למשחקי ספורט אך המיתולוגי. אולם שבו צברה הפועל חולון את כוחה ונקודותיה החשובות, משם הגיעה למשחקי גמר גביעי המדינה, אליפויות ועוד ועוד, הקבוצה החולונית- מעיר הספורט, עברה להיכל מתקדם וחדיש והחלה לנוע במהירות לעבר המקום האחרון ולנקודת ההתרסקות המובילה ( נכון לעכשיו…), לליגה השנייה.

הפועל תל-אביב של 'אולם אוסישקין' המיתולוגי, עברה שנות 'מלחמות' בראשותם של אוהדי ופרנסי הקבוצה אל מול ראש העיר העברית הראשונה. מלחמות בתביעה צודקת לקבל בית משלהם. והנה סוף כל סוף גם זה הגיע. לאחר שנות נדודים עברה הקבוצה האדומה הנודדת, להיכל חדש ומתקדם במתחם 'הדרייב אין' הידוע ו…החלה להתקדם אחורה בבטחה לכיוון תחתית טבלת הליגה הראשונה עם בעיות ופיטורי מאמן, מהלך שאולי יביא את הבשורה.

מכבי חיפה שמאז ומעולם שיחקה באולם 'רוממה' הישן בחיפה 'זכתה' לעונג ראשון וקיבלה אולם 'רוממה' מחודש, שלא לומר חדש וחדיש כאחד, כזה שהתאים עצמו לשנות האלפיים המתקדמות ובעיקר לקבלת הקהל התובעני של שכונות דניה, נווה שאנן, הכרמל ובכלל. רק מה לעשות… ככל הנראה חדרי ההלבשה של אולם 'רוממה' עדיין לא הצליחו להעביר את התחושה והדרייב לשחקנים שמשום מה לא 'התרגלו' עדיין לפרקט החדש שהותקן כבר לפני למעלה משלוש שנים ולא מצליחים לשחזר את ימי הקבוצה כשישחקה באולם 'רוממה' הישן והמעופש.

הקבוצה היחידה בישראל שנכון לעכשיו מוכיחה את ההיפך במעבר בלתי אמצעי להיכל כדורסל מפואר ומתקדם, זוהי קבוצת הפועל ירושלים הסגנית המיתולוגית והאלופה העכשווית אשר מוכיחה היום כי רק דרך היכל 'הארנה' בירושלים יגיעו ההישגים, האליפויות, ההתקדמות במפעלים אירופיים ובכלל.

לאחר כל הנאמר, נשאלת השאלה- האם ישנו קשר בין כישלון הקבוצות הבכירות בכדורגל ובכדורסל הישראלי לבין מעברן של אותן הקבוצות להיכלי ספורט מהמתקדמים באירופה או שזה רק דרך המקרה שבו השחקן הישראלי לא מצליח להתאים עצמו לתנאים חדשים ומתקדמים או שכל זה רק נדמה לנו ???!!!

מוטי אקסמיט- 'יחסי ציבור ותקשורת'

054-4995158

Aksmitm1@netvision.net.il

שתף מאמר באמצעות:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email