קריסת מכבי תל-אביב כדורסל – פרק ב' – 12.02.2016

קריסת מכבי תל-אביב כדורסל- פרק ב'.

מוטי אקסמיט בטור דעה לאתר 'ליגה' על הקריסה הבלתי נגמרת של מכבי ת"א.

גורמים בהנהלת קבוצת הכדורסל המשומנת והשבעה של מכבי תל-אביב לקחו קשה או יותר נכון חוו על בשרם את "שיא השפל וההשפלה", לאחר הפסדה של הקבוצה במשחק התבוסה הגדולה ביותר בתולדותיה בליגה הישראלית. תבוסה שבה ספגה הקבוצה עתירת הכוכבים, 91 נקודות מול 56, ובחישוב פשוט- הפרש של 35 נקודות על הראש שנתנה והכתה אותה מכבי חיפה. עד כדי כך לקחו קשה את התבוסה הגדולה בחיפה, עד שהחליטו לכנס "מפגש עם התקשורת"- עוד אירוע פתטי ובלתי מובן בעליל. כזה שבסופו של אירוע לא ברור, יצא המרצע מן השק………וקבוצתם עפה גם מהמפעל השני בחשיבותו- היורוקאפ.

ביום 16.11.2015, הגיע ז'אן טבק למכבי תל-אביב. מאז אותו יום ועד היום, רושם ז'אן טבק הקרואטי את אחת התקופות הבזויות והמשפילות ביותר שקבוצת מכבי תל-אביב עם המסורת, הכסף הגדול, עשרות אלפי האוהדים הממלאים (כנראה שכבר לא…..), כל פינה בהיכל הכדורסל של יד אליהו. רק שז'אן טבק לא לבד בכישלון המהדהד הזה.

10/02/2016- יורוקאפ- 32 האחרונות- מחזור 6 – ניז'ני נובגורוד מנצחת את מכבי תל-אביב בהארכה ובביתה  95:84 ומעיפה אותה ממפעל היורוקאפ.

ניז'ני נובגורד מנצחת וקוברת את החלום המכבי כשכל מביני העניין היו מוכנים לחתום על המשחק שבו מכבי תל-אביב תצא מהיכל הכדורסל התל-אביבי לדרך חדשה שאחרי משבר. דווקא זו הגיעה 'אכלה' את הפרקט של עיריית תל-אביב וקברה את החלום התל-אביבי ליציאה ממשברים, עמוק עמוק בתוך חדרי ההלבשה שבמעבה שער 9 התל-אביבי.

בעידן ז'אן טבק, שיחקה עד היום מכבי תל-אביב 26 משחקים, בהם הפסידה ב- 11 משחקים וניצחה ב- 15 משחקים: גביע המדינה- 2 ניצחונות. ליגת ווינר- 5 הפסדים ו- 8 ניצחונות. יורוליג- 3 הפסדים ו-2 ניצחונות. יורוקאפ- 3 הפסדים ו-3 ניצחונות.

ומה אומר המאמן הקרואטי לאחר ההפסד שהעיף את קבוצתו מהמפעל האירופי האחרון לעונה?! ז'אן טבק אומר: "אכזרי, הייתי נשאר בבית אם הייתי יודע שאלו יהיו התוצאות". אמר ולא יסף!!! ואני אומר: במצב שבו נמצאת הקבוצה היום, אולי טוב לארוז ולטוס חזרה לקרואטיה. ולא, לא בגלל שאתה האשם היחיד והעיקרי, אלא בעיקר בשל העובדה כי מי שמנהל אותך גם מרסק אותך ואת עתידך המקצועי.

אין רק להאשים את מאמן הקבוצה הקרואטי. יש להאשים את מי שהביא אותו, מי שתומך בו ומי שמנהל את הקבוצה הזו מאחורי הקלעים וכאז כך גם כיום, אותו אחד ואולי כמה, מתחבאים עמוק עמוק מאחורי ארונות חדרי ההלבשה של הקבוצה בצהוב ונותנים למאמן הקרואטי להתרסק בעצמו.

וכעת הזמן לבדוק את מהות ומשמעות "מפגש התקשורת" שיזם אחד הבעלים האחראי יחד עם בנו ('הוא ילד טוב'-כדברי אביו), לכישלון וההתרסקות של המוסד הנקרא 'מכבי תל-אביב-כדורסל'. ונכון, הם לא לבד- ישנו שותף נוסף, עורך דין תעבורתי ואוהד, ורקאנטי אחד עם ילד שקיבל צעצוע לנהל.

וכעת נחזור 'למפגש העיתונאים' המיותר והבלתי ברור, אותו אירוע הזוי שנוהל בידי נציג הבעלים, זה שלדבריו הפסיד עד כה בעונה הגרועה ביותר שידעה מכבי תל-אביב, קרוב לחמישה מיליוני אירו ו/או דולרים ו/או שקלים. ולמעשה זה כלל לא משנה ולא חשוב- אז אמר!

מישהו למעט הוא ושותפיו מתאמי הגרסאות יודע כמה באמת הפסידה השנה הקבוצה הזו לאור הטעויות הפטאליות הקשות שמוביליה ו/או ילדיהם גרמו? אז נכון, זהו כסף שבסופו של יום יוצא מכיסם של הבעלים. אם הכסף וההפסדים הכספיים הללו שהם ורק הם גרמו להם, יוצאים מכיסם, אזי מה רוצה ההנהלה הכושלת הזו מהאוהדים, אלה שעדיין מטריחים את עצמם ומגיעים להיכל כדי להמשיך ולסבול את החרפה והבושה שההנהלה, צוות האימון והשחקנים דואגים לספק בעקביות??!! גם לסבול חרפה וגם לספוג 'קנס' בדוגמת הצהרה לפיה תהיה עליית מחירי מינויים בעונה הבאה, לכאורה, זה כבר באמת יותר מדי חוצפה מצידה של ההנהלה הכושלת ונציגה 'במפגש התקשורת' ההזוי.

"בהנהלה" זועמים/מתוסכלים/כועסים הן על השחקנים והן על המאמן. לדברי "הגורמים": "מצבת הגבוהים בעייתית", או "עד היום לא הצליח המאמן להעמיד סגל מלא, זאת בשל פציעות" ועוד סיבות מסיבות וסיפורים שונים, הכול מבית היוצר של גורמי ההנהלה המשופשפים של הקבוצה בצהוב.

יום או יומיים קודם 'למפגש העיתונאים' הלא ברור, התראיין לתקשורת אחד השותפים לבעלות על הקבוצה שפעם הוגדרה 'כקבוצה של המדינה'. אותו 'שותף' לבעלות ולכישלון המהדהד 'צייר' תמונת מצב הזויה על פיה הסיבה העיקרית לכישלון היא העובדה שעד היום לא מצליח המאמן הקרואטי לרכז סביבו סגל שחקנים מלא, זאת עקב פציעות חוזרות ונשנות. כדאי שאותו אחד יבדוק מה קרה בשנים האחרונות באגף אימון הכושר של הקבוצה עם מאמן כושר מקצוען 'שדאג' כי הקבוצה לא תקרוס פציעתית ומנטלית. מעניין שאותו מאמן כושר נשלח הביתה ואת המחיר משלמים השחקנים.

מה שלא סיפר בראיון הרדיופוני אותו שותף לכישלון המהדהד היא העובדה, כי הוא ושותפיו בצירוף צמד ילדי שותפיו העסקיים כשלו השנה כישלון חרוץ ומהדהד. וכמו שנהוג בחברה עסקית מתוקנת- מי שטועה גם משלם וכשהטועה משלם הוא פשוט הולך הביתה וזה בדיוק מה שצריך לעשות אותו מרואיין רדיופוני ושותפיו העסקיים לכישלון הצורב ביותר שחווה המועדון הצהוב בכל שנות קיומו כמועדון כדורסל.

וכדאי שאותו מרואיין רדיופוני האחראי לכישלון ילמד ממרום גילו, כי כשמיוחס לאחד "מהגורמים" כי התבטא בתקשורת ואמר: "זה פשוט מבזה את המדים ואת כבוד המועדון של מכבי". אזי שזה פשוט לשמוע ולא להאמין!!!

מה שנשאר לומר להנהלה ו/או לגורמים שונים בתוכה הוא כי, כדאי שייקחו בחשבון כי הרי אתם אישרתם את מינויים של המאמן והמנהל הקרואטיים, נתתם בהם אמון ובעיקר אתם משלמים להם משכורות. רוצה לומר – הם עובדים אצלכם במפעל הכושל ואם הם נכשלו אזי שזה אומר שגם אתם נכשלתם בבחירתכם ובמהלכים הכושלים שביצעתם והמסקנה היא, כי על כולכם לשים את המפתחות, לנעול את הדלתות ולשחרר את האוהדים המתוסכלים שעוד נותרו ופשוט לפנות את הזירה לקבוצת אנשים קצת יותר אחראית שתבוא ותרים את המועדון הזה מהקרשים שבו הוא שוכב כעת ומדמם.

כדאי להזכיר לאותם 'גורמים' בהנהלת מכבי תל-אביב, כי כדאי שיפנימו את העובדה כי התבוסה למכבי חיפה ( 35 הפרש!!!), נרשמה כבר בספרי ההיסטוריה של הכדורסל הישראלי. היא נרשמה כתבוסה המשפילה ביותר מיום היווסדות מועדון הכדורסל של מכבי תל-אביב או ליתר דיוק משנת 1932. בחלוף 84 שנים, סופגת הקבוצה הזו את עונת ההשפלה הגדולה ביותר בתולדותיה-ללא יורוליג, ללא יורוקאפ, אולי ללא גביע המדינה וללא אליפות.

אין להקל ראש באשר לאחריות מנהלי המועדון הם וילדיהם-הצוות המנהל הבכיר והזוטר של הקבוצה הזו לכישלון. בנוסף, לצוות המקצועי שלא מצליח לאזן את הספינה הזו ולנווט אותה לחוף מבטחים ולהישגים, לשחקנים על הפרקט ועל הספסל כאחד. הצוות המנהל את הקבוצה הכושלת הינו חלק בלתי מבוטל של הקבוצה הזו, על כל המשתמע מכך וזה אומר שאת 'הקנס' והמחיר עליכם אתם לשלם ולא אוהדי הקבוצה המסורים, הם לא שותפים שלכם לכישלון ולחרפה ואין כל סיבה נראית לעין שהם אלה שצריכים לשלם מכיסם את ההפסדים שאתם ורק אתם אחראים לו.

מוטי אקסמיט- 'יחסי ציבור ותקשורת'

054-4995158- Aksmitm1@netvision.net.il

שתף מאמר באמצעות:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email