תקופת האבן בקבוצה של המדינה – 30.10.2015

 

תקופת האבן "בקבוצה של המדינה".

מוטי אקסמיט בטור דעה לאתר 'ליגה' על מכבי תל-אביב הקורסת.

מאמן מכבי תל-אביב, גיא גודס 'פינה' את מקומו בקבוצה שכבר מספר שנים הולכת ומתקדמת אחורה לתקופת האופל והחושך- "תקופת האבן".

מסתבר שגם אלה שנחשבו 'לחזקים' בענף' איבדו את כוחם ולא קובעים הרבה.

גודס כמו גודס, איש עבודה רציני בכל רמ"ח אבריו, כזה שכל חייו נלחם על הפרקט ומחוצה לו הן כשחקן גם כשהיה פצוע וכואב והן כמאמן, "כשסכין בין שיניו". האיש הכי מתאים למכבי גם ובמיוחד כפי שהיא נראית כיום. אבל "ההנהלה" התכנסה והחליטה כי כדי להתרסק סופית צריך להגיש לגיא גודס את ההצעה לפנות את מקומו לגורם מקצועי אחר "שיתיישר" עם מה שגורמי ההנהלה יאמרו לו לעשות.

מה שלא השכילה "ההנהלה" עד היום לעשות הוא שכדי לפטר מאמן, צריך קודם וראשית לכל לדאוג שיהיה מאמן חלופי, בוודאי בקבוצה המתמודדת במשחקים ברמות הגבוהות של אירופה. רוצה לומר, עוזר מאמן/סקאוט/מאמן נוער לשעבר/מנהל מחלקת סקאוטינג מוכשר ככל שיהיה, לא יכול בשבוע אחד ובכלל, לאמן קבוצה שהייתה בפעם משומנת והיום נראית כמו מערכת מקצועית סבוכה ובעייתית כזו כמו שקיימת "בקבוצה של המדינה" שאיבדה את דרכה.

חלק מאיבוד הדרך של הקבוצה המתהדרת בצבעי הכחול צהוב שלה, זו שהייתה פעם מובילת האג'נדה הכדורסלנית של ישראל, היא העובדה שאף מאמן כדורסל ישראלי ו/או אירופאי ו/או אחר שפרנסי הקבוצה ו/או מי מטעמם "דאגו" לשלוח אליהם שליחים כדי לרחרח את עמדתם, מעמדם ודעתם על הקורה במערכת הבעייתית הזו, אך אף לא אחד מאותם מאמנים השיב בחיוב "להצעה המפתה" לבוא ולהיכנס לגוב האריות הסבוך והמתוסבך הזה, שנקרא "מכבי תל-אביב", במיוחד לא בימים אלו.

זהו כמובן סממן המאיר כפרוז'קטור אדום וגדול אל מול עיניהם של אותם אלה "שדאגו" "ודואגים" גם כיום "לרסק" את המועדון הזה בניהול כושל, רברבני ומתנשא, חסר מושג מינימלי.

התקשורת שהוזנה בחודשים האחרונים בעיקר מבעלי אינטרסים קטנים וכמה "חכמולוגים", כאלה שלא בוחלים בשום אמצעי ודבר כדי לפגוע בקבוצה ובמאמן המוביל את המערכת וזה לא ממש חשוב מי הוא יהיה. זה יכול להיות דיוויד בלאט של הטרבל וזה יכול להיות גיא גודס של הרצינות, המקצוענות והמקצועיות ובעיקר של הדרך.

 

אותה תקשורת הוזנה מגורמים אינטרסנטיים שפעלו ופועלים בנחישות גם במחיר שהם פוגעים במו ידיהם בבית שממנו הם בדרך כלל מתפרנסים לא רע. אותם גורמים שבדרך קלוקלת ומבלי שיעמדו בחזית, דאגו לפמפם בחודשים האחרונים כי, כסאו של המאמן הנוכחי ו/או האחר מתנדנד וכי המועמדים החדשים למשרה כבר מתדפקים על דלתם של ראשי המועדון המעוטר ורק צריך לחכות שהאיש יכשל ויכשל שוב, כדי שיחליט בעצמו ללכת הביתה. ומדוע- כיוון שאותו מאמן, יהיה מי שיהיה- לא מוכן לתכתיבים שמבקשים להכתיב לו כאלה שעד היום נכשלו במשימתם והביאו את המועדון המעוטר במדינה למקום שהוא נמצא בו.

גודס כמו גודס, שלעולם לא נכנע, החליט בצעד אמיץ כי בסיטואציה הזו קשה לנהל קבוצת כדורסל ברמה גבוהה ושפויה ובעיקר בדרך המקצועית והניהולית שאתה מאמין בה.

גם גיא גודס הבין כי אותם גורמים פועלים מתוך אינטרסים צרים ואישיים כדי להרוויח כוח, מעמד, וכסף, כן, הרבה כסף. וכשזקני העדה לא מתפקדים ו/או הוזזו הצידה, או כמו שאמר לי השבוע מבין עניין מתוך המערכת החולה הזו- הם ובמיוחד מי שהיה פעם יו"ר חוג האוהדים, לא קובעים היום אם בקבוק המים המינרליים יהיה בצד ימין או בצד שמאל של השולחן. וזה אומר הכול על מצבה של המערכת החולה הזו….

חברי ההנהלה שחלקם מסורים ונקיי כפיים, לא קובעים הרבה חוץ מלקבל "פינוקים" ואפשרות לעמוד על הפרקט מאחורי ספסל הקבוצה. כל אלה החליטו כיצד ואיך תראה הקבוצה השנה. וכשהמאמן היוצא אומר, כי: "חלקם של השחקנים הוחתמו בניגוד לדעתי", זה אומר הכול על איך הקבוצה הזו מנוהלת.

אך החמור מכך היא העובדה על פי גיא גודס: "המערכת הייתה צריכה לתמוך ולא ולאפשר למחול השדים מבחוץ להיכנס. מישהו היה צריך לעצור את המחול הזה- וזה לא קרה".

מנהל הקבוצה ממשיך ודואג "לחמם" את הגזרה מאחורי הקלעים ומאחורי הספסל, בדיוק במקום שבו יושבים ועומדים שניים מבין שלושת "מנהיגי הדור" אותם אלה עם פרצופים של לימונים חמוצים אשר שומעים/רואים/יודעים/אומרים בשקט את כל מה שהמנהל הלא כל כך מיתולוגי של המועדון המיתולוגי רווי ההישגים, דואג לכאורה שהם ישמעו/יראו/יידעו/יאמרו. רק שהם ככל הנראה עדיין לא הבינו כי את הנזק שנוצר, ייקח מספר שנים לתקן, אם בכלל.

גיא גודס היה ועודנו "התרופה" והפתרון הטוב ביותר שמנהליה של הקבוצה הכושלת, נשוא פעילותם הניהולית, יכול להביא למועדון הזה. נסיעות תכופות לחו"ל בניסיון נואש למצוא מאמן ולו אחד כזה שיעשה טובה ויבוא לאמן את הקבוצה הזו במצבה הנוכחי, הוא לא הפתרון ובוודאי שלא הדרך אליה מכבי תל-אביב צריכה לשאוף.

 

מי שרוצה לאמן במכבי תל-אביב צריך להתיישר עם המערכת, בעלי העניין, משלמי המשכורות ויושבי ו/או עומדי הפרקט שבהיכל אשר ביד אליהו, שאם לא כן, הם מהר מאד יימצאו את עצמם בחוץ, מסבירים ובעיקר מחפשים לעצמם קבוצה אחרת, "כשכתם שחור" מתנוסס מעל לראשם. יען כי, דבר אחד יש בקבוצה הזו וזו האפשרות והיכולת לגייס את התקשורת לטובתך וכעת כמאמן המפוטר/פוטר/עוזב- לך תסביר שאתה ודרכך צודקים המה.

ברור לחלוטין כי, העונה הזו, מכבי תל-אביב חזרה "לתקופת האבן" וכי היא איבדה את דרכה ובעיקר איבדה את העונה. קשה לראות את הקבוצה הזו ממשיכה במצבה הנוכחי, את כל הדרך במפעל היורוליג, אותו מפעל שהיו כאלה "שדאגו" כי "האלופה מירושלים עדיין לא בשלה למעמדים שכאלה". על האליפות מוקדם לדבר, אך במצבה הנוכחי של הקבוצה מיד אליהו, ככל הנראה גם זה לא נמצא בהישג יד.

אחד מהמזיקים "וחכמולוגים" כבר התרחק מהקבוצה וכמו שאומרים: "על פי מקורות זרים", הוא מאדיר רגליו מההיכל, כיוון שהוא מצוי בדרך כלל בחו"ל "לרגל עסקיו". מנהלי הקבוצה ו/או כל אותם אלה המחזיקים מעצמם "מקבלי החלטות" צריכים להתחיל להבין כי הם נכשלו בתפקידם להלחם ולפגוע בכל העולם וכי עליהם לפנות את מקומם למנהלים הבאים, שפויים ונאורים יותר שאולי יהיו יותר חיוביים ונאמנים למערכת ולדרך של הצלחות והישגים ופחות של פוליטיקות ומלחמות אגו של גן ילדים.

 

 

מוטי אקסמיט- 'יחסי ציבור ותקשורת'

054-4995158

Aksmitm1@netvision.net.il

 

 

שתף מאמר באמצעות:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email